یک تفاوت دیگر کیهان و اطلاعات !

چندین سال پیش بود . شاید هفت هشت سال پیش . با جمعی از دوستان رسانه ای و روزنامه نگار نشسته بودیم و به مناسبتی حرفی از آقای دعایی مدیر مسئول روزنامه اطلاعات پیش آمد. هر کسی چیزی گفت . یکی می گفت سعید امامی مرتب با عطا [ مهاجرانی ] جلسه دارد . یکی می گفت تمام پاورقیهای اطلاعاتی روزنامه را سعید امامی به حاجی می دهد . یکی می گفت تنها روزنامه ای که مطالب سعیدی سیرجانی را چاپ کرد ، اطلاعات بود . یکی از نوشته های مسعود بهنود و تعریف و تمجید از برخی فراماسونهای نام و نشان دار در اطلاعات صحبت می کرد . یکی به صفحه اموات این روزنامه اشاره می کرد که تنها جایی است که فسیلهای جبهه ملی و نهضت آزادی در آن می توانند عرض اندام کنند .

خلاصه هر کسی چیزی می گفت و من احساس کردم که باید در این محفلی که هر کسی از چپ و راست دارد پشت سر آقای دعایی حرفی می زند و شاید غیبتی محسوب شود ، دفاعی از آقای دعایی کنم . به همین دلیل گفتم : ولی آقای دعایی آدم خاکی و مردم داری است . من خودم بارها دیده یا شنیده ام که توی خیابان ، کسانی را که ایستاده اند - هر کسی می خواهد باشد - سوار کرده و او را به مقصدش رسانده است.

یک روحانی رسانه ای که در جمع ما بود و بزرگتر ما محسوب می شد ، با خنده معناداری ، نه گذاشت و نه برداشت و گفت :

اشکال آقای دعایی هم این است که هر کسی را سوار می کند ! بر عکس کیهان که نمی گذارد هر کسی با استفاده ابزاری از روزنامه اش به مقصدش برسد !

بی آنکه دست خودمان باشد همگی برایش دست زدیم ؛ با اینکه آنروزها دست زدن خیلی عُرف نبود !

 

مرتبط : تفاوت کیهان و اطلاعات از نظر دعایی


/ 13 نظر / 190 بازدید
نمایش نظرات قبلی
وین

کساني که زماني دست زدن برايشان هنجارشکني بوده امروز سردمداران دموکراسي شده اند!

محمدرضا

اقای دژاکام در اینکه اقای شریعتمداری در زمانی که دعایی به اصلاح طلبان کمک میکرد او به اصولگرایان یاری میرساند شکی نیست .اما اینکه تعصب به ایشان داشته باشیم و اشتباهاتش را نبینیم شاید بشود گفت گناه است.در اینکه اقای شریعتمداری همه را دشمن و جاسوس و مهره مخملی و نفوذی میداند شک نکنید که کار غلطی است در اینکه رهبر انقلاب با این رفتارهای شریعتمداری مخالف است شک نکنید و دراینکه اقای شریعتمداری خودش را برتر از همه میداند و الان هم برای این دولت مشکلاتی را فراهم میکند شک نکنید در مجموع از شما انتظار داریم جامع تر و منصفانه تر درکنار خدمات شایسته اقای شریعتمداری اشکالاتش را هم بیان کنید .

علی

حاجی جان این مطلب دعایی منو یاد اون مطلبی انداخت که نوشته بودی تو نمایشگاه مطبوعات یه دختری اومده و ازتون پرسیده کیهان اومده که اختلافات رو زیاد کنه؟ و تو هم بسیار سخت جوابش رو دادی آره حاجی دقت کن نظر قسمتی از مردم اینه که شما افراطی هستین، در همین حد بهش فکر کنی کفایت میکنه یاعلی

غلامرضا

کاش این اصل فراموشمان نشود" اشدا علی الکفار و رحما بینهم" ... آقای دعایی بیش از حد رحما هستند.برای کسی مثل خاتمی نمی توان منشا رحمانیت شد چه اینکه وی تا توبه نکند در عداد دشمنان این ملت است. آقای دعایی تلاش شما برای تطهیر وی منشا رحمانیت نیست بلکه مشارکت در خیانت است.

پیام فضلی

سلام و عرض ادب- معرفی کتاب: #رُمان «13 روز مانده بود به انتخابات» #اولین رُمان با موضوع حوادث و اتفاقات انتخابات 88 ------------------------------------------------------------------------- رمان «13 روز مانده بود به انتخابات» که توسط رسول ایمانی نسب در 136 صفحه نگارش شده است، در 5000 هزار نسخه توسط سازمان بسیج دانشجویی منتشر شد. نویسنده در این رمان به حوادث و رویدادهای قبل و بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال هشتاد و هشت پرداخته است و با نگارشی جذاب، گذری هم به سال های جنگ می زند. همچنین سیر داستان روایت کننده لایه های زیرین انتخابات و حرف ها و دیالوگ های رد و بدل شده بین حامیان کاندیده های رقیب در انتخابات است. فعالیت های دانشجویی، کارناوال های تبلیغاتی، زد و خورد های انتخاباتی و در نهایت بروز مرگ های مشکوک هر کدام گوشه ای از این رمان را تشکیل می دهند.

مصطفی آجرلو

سلام الگوی جاذبه و دافعه فقط حضرت آقاست. به زندگی ایشان مراجعه کنیم و دایره دوستان ایشان را مرور کنیم و درس بگیریم. گفتند بگو به قصد قربت گفتم / یا سید علی حسینی الخامنه ای

باران

سلام خداقوت عالی بود من لینکتون کردم شما هم اگه دوست داشتین لینک کنین یا علی

سلیغصرو

حاج تقی! تو که اینو گفتیف ماجرای مرحوم دریایی رو هم می گفتی دیگه! میدونی که کدومو میگم!

رضا

خدا تو و آن روحانی رسانه ای و بقیه مریضان اسلام را را شفا دهد.